DCOF Testi

Kayma Açısı Testi

Kayma Direnci Testi

SlipAlert Testi

Ulusal Zemin Güvenliği Enstitüsü

UZGE, Doç. Dr. Gültekin ÇOŞKUN tarafından 2015 yılında Cumhuriyet Teknokent’te kurulmuştur. Ulusal Zemin Güvenliği Enstitüsü, ülkemizde zemin kaplamalarının kaymazlık özelliklerinin belirlenmesi ve güvenlik sınıflamasının yapılması konusunda yapılan bir doktora çalışması sonucunda ülkemize kazandırılmıştır. 2018 yılında  TS EN ISO/IEC 17025 standardına göre TÜRKAK tarafından AKREDİTE olmuş bir laboratuvardır.
 
TS EN 16165 (Eski adıyla DIN 51097, DIN 51130, DIN 51131), TS EN 14231, ANSI B 101.3 ve ANSİ A.137.1 standartlarına göre yaya yüzey zemin kaplamalarının kayma direnci, kayma açısı (R), dinamik sürtünme katsayısı (DCOF), statik sürtünme katsayısı (SCOF), yüzey pürüzlülük ve yüzey parlaklık ölçümlerini hem sahada hem de laboratuvarda yapabilmektedir. Ayrıca, İSG kapsamında zemin kaplamalarının kaymazlık risk haritası çıkarılması, zemin kaplamalarının iyileştirilmesi, güvenlik sınıflamasının yapılması, danışmanlık, bilirkişi, eğitim ve ürün sertifikalandırma konularında tüm savunma sanayi, tersane, marina, kamu kurum ve kuruluşları, bakanlıklar, belediyeler, oteller ve erişebilirlik komisyonları ile sigorta şirketlerine hizmet vermektedir.
 
UZGE, olarak faaliyet alanları itibariyle gelişen teknolojileri yakından takip etmekte ve çalışanların da bu konuda kendilerini yetiştirmelerine imkân tanımaktadır. Ayrıca çalışmalarda en son teknolojiye uygun cihazlar kullanmakta ve Ar-Ge çalışmaları ile yerli ve milli kendi test cihazlarını üretmektedir. UZGE' nin “Büyümesinin ve başarısının ardındaki gerçek devletimize ve milletimize olan inancımız, azmimiz ve çok çalışmamızdır.”
 
 
"İş Güvenliğinden Önce, Zemin Güvenliği"
               
Doç.Dr.Gültekin ÇOŞKUN
Genel Müdür 

 

9
Tecrübe Yılı
6
Çalışan Sayısı
6309
Proje Sayısı
9752
Müşteri Sayısı

Ulusal Zemin Güvenliği Enstitüsü

Sizden Gelen Yorumlar

Test Ba?vuru Formu
Hemen Ara
WhatsApp